Jste zde: Úvodní strana > ... > Fondy EU v ČR > Národní orgán pro koordinaci > Archiv > 2009 > Semináře pro neziskové organizace na ...

Semináře pro neziskové organizace na získávání dotací z Evropské unie

10.02.2009: Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s neziskovými organizacemi zahájí ve čtvrtek 5. února sérii 13 seminářů pro sdružení neziskových organizací o tvorbě projektů na čerpání prostředků z evropských fondů.
Interaktivní semináře, které oběhnou všechny kraje České republiky kromě Prahy, pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR v partnerství s Asociací nestátních neziskových organizací a Centrem pro komunitní práci.
Semináře, jejichž cílem je napomoci neziskovým organizacím v získávání podpory z EU, proběhnou mezi 5. únorem a 18. červnem 2009 a budou se konat převážně v budovách krajských úřadů. MMR ČR a sdružení NNO založily svou spolupráci na přínosném principu partnerství státní správy a občanských sdružení.

Na programu bude aktuální situace využívání fondů EU, snižování finančního prahu pro NNO, budování absorpční kapacity na místní úrovni, poradenství pro přípravu projektů a další náměty, které přinesou samotní účastníci. Akcí se zúčastní i představitelé krajských úřadů příslušného regionu a také bankovního sektoru, který poskytuje úvěry pro předfinancování projektů.

Semináře pro neziskové organizace na získávání dotací z Evropské unie


Roman Haken a Emil Horčička.JPG