Jste zde: Úvodní strana > ... > Fondy EU v ČR > Národní orgán pro koordinaci > Archiv > 2010 > Jankovský: Personální situaci pozorně ...

Jankovský: Personální situaci pozorně monitorujeme

12.10.2010: Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský ujistil Evropskou komisi, že pečlivě sleduje situaci na resortech spravujících evropské dotace. K žádnému ohrožení čerpání v souvislosti s personálními změnami nedochází. Reagoval tak na dopis Evropské komise, který ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo jako národní koordinátor.
Evropská komise ve svém dopise vyjádřila určité znepokojení právě v souvislosti s personální politikou některých resortů. Ministr Kamil Jankovský ujistil v dopise Dirka Ahnera, generálního ředitele Generálního ředitelství Evropské komise pro regionální politiku (DG Regio), že ministerstvo pro místní rozvoj jako národní koordinátor čerpání z fondů EU pozorně monitoruje personální situaci na jednotlivých ministerstvech. On sám již na počátku září upozornil všechny resorty, v jejichž kompetenci je správa operačních programů, na rizika spojená s rozsáhlejšími personálními změnami. „Zkušení a vzdělaní zaměstnanci jsou klíčoví pro plynulé čerpání,“ připomenul Kamil Janovský.

Národní orgán pro koordinaci (NOK) věnuje velkou pozornost personální situaci a její stabilizaci v jednotlivých operačních programech. Vládě pravidelně předkládá zprávu o stavu administrativních kapacit úřadů spravujících dotace a souhrnná informace je zasílána i Evropské komisi. Po změnách, které proběhly na resortech v uplynulých měsících, připravuje NOK další kolo dvoustranných jednání s řídícími orgány za účelem zmapování aktuální situace. Stejně tak je pečlivě monitorován i stav finančního čerpání a věcného naplňování cílů operačních programů.

„V případě, že by nastalo ohrožení čerpání, ať již z jakéhokoliv důvodu, je Ministerstvo pro místní rozvoj připraveno situaci řešit,“ uvedl na závěr dopisu ministr Jankovský.