Jste zde: Úvodní strana > ... > Fondy EU v ČR > Národní orgán pro koordinaci > Archiv > 2010 > Úspěšné projekty se představí v pořadu POKR

Úspěšné projekty se představí v pořadu POKR

15.03.2010: 12.3.2010 - Národní orgán pro koordinaci-Ministerstvo pro místní rozvoj ČR připravil ve spolupráci s řídícími orgány jednotlivých operačních programů prezentaci úspěšných projektů v podnikatelském magazínu POKR (Postřehy, komentáře a rady pro podnikatele). Reportáže se budou objevovat na obrazovce každý čtvrtek.
Během následujících čtrnácti týdnů se v pořadu představí úspěšné projekty, které získaly dotaci z fondů EU. Protože pořad POKR je zaměřen na malé a střední podnikatele, bude většina představovaných projektů právě z oblasti podnikání. V pořadu se tak například objeví recyklační linka PET lahví, školící zařízení pro zaměstnance moravské sklárny nebo rodinný zábavní park ve Zlíně.

Kromě představení úspěšných podnikatelských projektů se potencionální žadatelé dozví jak daný operační program podporuje rozvoj podnikání a na jaké projekty ještě bude možno žádat o dotaci v následujících letech. Úspěšní žadatelé také poradí, jak zrealizovat podnikatelský nápad a jak se vypořádat s projektovou žádostí.

Rozvoj malého a středního podnikání je jednou z priorit podpory Evropské unie prostřednictvím strukturálních fondů. Výše dotace u podnikatelských projektů se pohybuje mezi 40-60 % z uznatelných výdajů za projekt.

Pořad POKR se vysílá na ČT 2 vždy okolo 18:30 hod. a za sebou již má téměř 200 odvysílaných dílů.

Kontakt:

Národní orgán pro koordinaci (NOK)
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské nám. 6, 110 15, Praha 1
tel.: +420 224 861 111
e-mail: nok@mmr.cz
web: www.strukturalni-fondy.cz
EUROFON 800 200 200 (bezplatná informační linka o EU)