Jste zde: Úvodní strana > ... > Fondy EU v ČR > Národní orgán pro koordinaci > Archiv > Archiv vyjednávání > MMR předloží Bruselu ke schválení nové ...

MMR předloží Bruselu ke schválení nové operační programy

27.02.2009: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) do 6. března 2007 formálně předloží Evropské komisi ke schválení jednotlivé operační programy pro programovací období 2007—2013. "Tímto krokem bude zahájen oficiální schvalovací proces", upřesnil na včerejším setkání samospráv Regionu soudržnosti Střední Čechy ministr Jiří Čunek.

1. místopředseda vlády dodal, že k předání Evropské komisi je připraven i Národní strategický referenční rámec, jenž je klíčovým dokumentem pro to, aby mohlo být započato čerpání evropských financí prostřednictvím jednotlivých operačních programů. Téměř polovina finančních prostředků je přichystána pro oblast dopravní infrastruktury a životního prostředí. Významná část je věnována i podpoře podnikání.

Novinkou programovacího období 2007—2013 jsou regionální operační programy (ROP) určené pro rozvoj regionů. Z celkové částky evropských zdrojů je na ROP vyčleněno 18 procent financí, tedy zhruba 135 miliard korun.

Odkaz