Kontinuita v přístupu k evropským tématům

17.02.2009:

VIZE 2015, druhý ročník konference o realizaci Regionálního operačního programu Jihovýchod, se konal v Brně 12. listopadu 2008. Jak již název naznačuje, tématem byly výzvy a specifika rozvoje regionu Jihovýchod pro nadcházející roky.

"I v budoucnu budou evropská témata a evropské projekty naprostou prioritou budoucí politické reprezentace Jihomoravského kraje," sdělil Michal Hašek, lídr ČSSD v krajských volbách 2008, v úvodu konference VIZE 2015. "Z hlediska kontinuity chceme, aby se i nadále region Jihovýchod řadil mezi nejúspěšnější v čerpání evropských fondů na velmi kvalitní projekty. Bez ohledu na to, že se změnila z hlediska krajských zastupitelstev politická mapa České republiky, jednoznačně trvám na kontinuitě programu, který byl nastolen a také na navázání na vynikající výsledky práce Regionální rady," prohlásil Michal Hašek a poděkoval dosavadním představitelům Regionální rady Jihovýchod.

Cílem konference bylo poskytnout názorovou platformu odborníkům a odpovědět na základní otázku: Kam směřuje rozvoj regionu Jihovýchod? Ve třech panelových diskusích, sestavených podle prioritních os Regionálního operačního programu (ROP) Jihovýchod, odborníci diskutovali na téma dopravy, cestovního ruchu a rozvoje měst a venkova.

Více informací nalezente na www.jihovychod.cz