Příjemci dotací v Moravskoslezsku dostanou přislíbených 92,5 % (ROP Moravskoslezsko)

12.11.2010:

Regionální rada Moravskoslezsko zmírní dopady vládního usnesení o odebrání státního příspěvku na financování rozvojových projektů. Příjemci peněz z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko nebudou připlácet 7,5 % na realizaci projektů z vlastního.

Nesnáze způsobilo srpnové rozhodnutí vlády o odebrání státního příspěvku na financování projektů proplácených od roku 2011. To sice vláda 22. září pozměnila s tím, že přispěje na projekty schválené do 22. září 2010. Výjimku ale nedostali projekty kraje. Jelikož je příjem projektů průběžný, zároveň nebylo jasné, co s desítkami hodnocených projektů a také dalšími záměry připravovanými s vizí maximální, až 92,5% dotace.

"Našli jsme řešení, jak zabránit bezprostřednímu dopadu státních úspor na pokladničky příjemců dotací. Mnohé organizace si mohou oddechnout," uvádí Marian Lebiedzik, místopředseda Regionální rady Moravskoslezsko. Jistotu dotace v plné výši až 92,5% mají všechny projekty odevzdané ve výzvách k předkládání projektů vyhlášených do začátku srpna 2010.

Více informací naleznete zde: Příjemci dotací v Moravskoslezsku si nepřiplatí