Dekrety na dotaci předal hejtman Martínek v Hlinsku a v Chrudimi (ROP Severovýchod)

26.11.2010:

Dekrety na dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod převzali 25.  listopadu v Hlinsku a v Chrudimi z rukou předsedy Regionální rady a pardubického hejtmana Radko Martínka zástupci šesti projektů. Všechny jsou zaměřeny na rozvoj cestovního ruchu.

V místě hlineckého projektu, v jednom z roubených domků tamějšího Betléma, převzala dekret na více než 42,5 milionů korun z ROP Severovýchod tamější starostka Magda Křivanová. Ta představila projekt revitalizace památkové rezervace lidové architektury Betlém Hlinsko a navazujících ploch.

V regionu velmi aktivní občanské sdružení Boii, které se zabývá keltskou kulturou, reprezentoval v Hlinsku předseda sdružení Lukáš Blažek. Ten převzal dekret na 11,6 milionů korun. Dotace je určena na vybudování keltské vesnice Archeoparku Nasavrky.

V Chrudimi se představila čtveřice projektů. Na sportovně-kulturní areál autokempu Seč – Pláž získalo Město Seč dotaci přesahující pět milionů korun.

Město Slatiňany získalo více než 23 milionů korun na rekonstrukci zchátralého objektu Švýcárny ve Slatiňanech. Tam vznikne podle slov starosty Ivana Jeníka interaktivní muzeum starokladrubského koně. Hovořilo se také o revitalizaci hotelu Kraskov. Dotace na něj přesáhne 31,5 milionů korun.

O rozšíření kapacit a zkvalitnění služeb chrudimského Hotelu Bohemia hovořil Radovan Doubek, prokurista HOMA holding s.r.o. Na rekonstrukci a nástavbu hotelu, který tak bude odpovídat vyšším standardům *** Superior, získala společnost dotaci přesahující 43 milionů korun.

Více informací naleznete zde: Dekrety na dotaci předal hejtman Martínek v Hlinsku a v Chrudimi