Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny (ROP Severovýchod)

12.11.2010:

Výbor Regionální rady 11. listopadu na svém královéhradeckém zasedání schválil dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod na silnice druhé a třetí třídy v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji a také na projekt Statutárního města Hradce Králové.

V rámci Pardubického kraje získal podporu jeden projekt za více než 108 milionů korun z EU. V Libereckém kraji bylo podpořeno deset projektů za bezmála 410 milionů korun a v Královéhradeckém kraji se bude realizovat jedenáct projektů za téměř 356 milionů korun z EU.

„Na dvaadvacet silničních projektů bude Pardubický, Liberecký a Královéhradecký kraj čerpat z evropských fondů prostřednictvím ROP Severovýchod více než 875 milionů korun,“ řekl Radko Martínek, předseda Regionální rady NUTS II Severovýchod.

Výbor také schválil v rámci 11. kola kontinuální výzvy zaměřené na projekty krajských měst, tedy Liberce, Pardubic a Hradce Králové, dotaci pro Statutární město Hradec Králové. To získalo na rekonstrukci teras pod kanovnickými domy sedm milionů korun.

Více informací naleznete zde: Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny