Zástupci projektů obdrželi dekret na dotaci (ROP Severovýchod)

24.11.2010:

Na půdě pardubického zámku se v úterý 23. listopadu sešli zástupci projektů podpořených z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, aby od předsedy Regionální rady a hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka převzali dekrety na čerpání evropských dotací.

Projekty byly vybrány k podpoře v rámci 14. kola výzvy zaměřené na cestovní ruch.

Projekt Pardubického kraje na zvýšení atraktivity a rozšíření návštěvnických služeb v areálu zámku Pardubice představila ředitelka Východočeského muzea Jitka Rychlíková. Pro tento projekt získali realizátoři dotaci bezmála 33 milionů korun.

Investovat do svého zámku se chystají také v Cholticích. Navrácení renesančního exteriéru, rozšíření expozic či zbudování nového zázemí podpořila Regionální rada téměř 12,5 miliony korun.

V Holicích připravují podle návrhu propagátora moderní architektury Davida Vávry rekonstrukci památníku Emila Holuba. Dotace ve výši 19,8 milionů korun poslouží mimo jiné k vybudování funkčního modelu Viktoriiných vodopádů nebo také k instalaci venkovní africké vesnice s audiovizuální projekcí.

Lesní družstvo Vysoké Chvojno využije téměř pětimilionový příspěvek k adaptaci historického objektu ve Vysokém Chvojnu na pension se sedmi lůžky.

Více informací naleznete zde: Zástupci projektů obdrželi dekret na dotaci z ROP Severovýchod z rukou hejtmana Martínka