Penzion Českého Švýcarska v Krásné Lípě

08.06.2009: Nevyužívaný dům v centru města Krásná Lípa se díky dotaci z ROP Severozápad změní na penzion s restaurací. Slavnostního zahájení stavby penzionu se 4. června 2009 zúčastnili hejtmanka Ústeckého kraje a členka Výboru Regionální rady Jana Vaňhová, předseda Regionální rady Jiří Šulc a ředitel Úřadu Regionální rady Petr Vráblík.
Projekt výstavby penzionu bude z Regionálního operačního programu Severozápad podpořen 27 miliony korun, celkem bude na jeho vybudování vynaloženo více než 45 milionu. Projekt, který do ROP Severozápad úspěšně podala společnost ECON C & S s.r.o., získal dotaci v rámci Oblasti podpory 4.2 Zlepšování kvality a nabídky ubytovacích a stravovacích zařízení.

„Ústecký kraj je neobyčejně pestrý a rozmanitý a může turistům nabídnout neopakovatelné zážitky. České Švýcarsko se svým národním parkem je jedním z největších lákadel a v posledních letech se jako turistická destinace intenzivně rozvijí. Slabým místem regionu, a to se netýká jen Českého Švýcarska, je chybějící zázemí pro cestovní ruch. Proto jsme také do Regionálního operačního programu Severozápad zapracovali podporu pro tuto oblast. Věřím, že prostřednictvím tohoto a dalších projektů dokážeme zázemí pro návštěvníky podstatně zlepšit,“ řekl Jiří Šulc.

Projekt Penzion Českého Švýcarska by měl první hosty přivítat v létě 2010, bude mít kapacitu 38 lůžek, stravování hostů pak zajistí vlastní restaurace. „Penzion vznikne rekonstrukcí nevyužívaného a zčásti zdevastovaného domu, který je kulturní památkou. Je to dobrý příklad toho, že projekt dokáže využít evropské dotace v několika rovinách. Kromě rozšíření nabídky ubytování přispěje i ke zlepšení podoby centra města a k jeho dalšího zatraktivní,“ připomněl Jiří Šulc

Celkem je na podporu udržitelného rozvoje cestovního ruchu v ROP Severozápad vyčleněno přibližně 3,5 miliardy korun, z toho bezmála 1,5 miliardy korun bylo již rozděleno mezi podpořené projekty. Pro projekty zaměřené na rozvoj ubytovacích kapacit (tedy projekty spadající do Oblasti podpory 4.2 Zlepšování kvality a nabídky ubytovacích a stravovacích zařízení) byla dosud schválena podpora v celkové výši přes 300 milionů.


Zdroj informací: http://www.nuts2severozapad.cz