Podpora pro dva projekty z chomutovského IPRM

18.05.2009: Město Chomutov získá z ROP Severozápad dotace pro dva projekty spadající do jeho integrovaného plánu rozvoje. Ten řeší změnu areálu bývalých kasáren a přilehlého okolí na oddechové, relaxační a kulturně-společenské centrum. O podpoře dílčích projektů pro ně rozhodl Výbor Regionální rady na své schůzi 27. dubna.
První projekt, v rámci kterého vznikne nový zimní stadion, podpoří ROP částkou přes 233 milionů korun. Budova zimního stadionu bude mít vstupní část prosklenou a bude překlenuta obloukovým zastřešením. Vedle standardní ledové plochy s dvouúrovňovým hledištěm budou v konstrukci obsaženy všechny nezbytné prostory pro techniku zaledování i pro divácký servis, šatny pro hokejisty A – týmu (i jejich soupeře) a pro veřejnost. Čtyři tribuny po stranách ledové plochy budou odděleny čtvercovými věžemi a jejich celková kapacita bude 5 000 diváků. V jedné části stadionu nebudou umístěny sedačky, ale bude zde volný prostor ke stání, čímž se kapacita počtu diváků ještě zvýší.

Druhý projekt spadající do chomutovského IPRM řeší výstavbu tréninkové haly a šatnovacího bloku. Vybudování těchto objektů bude z ROP Severozápad podpořeno částkou přibližně 127 milionů korun. Tréninková hala bude sloužit například pro veřejné bruslení, aktivity krasobruslařského klubu nebo žákovských a juniorských hokejových družstev a škol. Hala bude mít kapacitu přibližně 188 návštěvníků (88 sedících + cca 100 míst k stání).

Zdroj informací: http://www.nuts2severozapad.cz