Severozápad se na URBISu pochlubil podpořenými projekty

18.05.2009: ROP Severozápad nabídl na veletrhu investičních příležitostí URBIS v Brně ve dnech 21. až 25. dubna návštěvníkům odborné poradenství o dotačních možnostech i informace o podpořených projektech. Veletrhu se Regionální operační program Severozápad zúčastnil v rámci společného stánku MMR spolu s dalšími regionálními a tématickými operačními programy.
Zájemci o dotace z ROP Severozápad mohli přímo na stánku od pracovníků Úřadu Regionální rady získat informace například o jednotlivých oblastech podpory, podmínkách poskytnutí dotací nebo o postupu schvalování podpory pro předložené projekty. Potenciální žadatelé mohli také konzultovat své projektové záměry nebo se seznámit s plány výzev k předkládání projektů.

 Kromě informačního servisu pro návštěvníky veletrhu se ROP Severozápad v Brně také prezentoval prostřednictvím podpořených projektů. Na konferenci „Evropské fondy – od nápadu k realitě“, kterou v rámci veletrhu URBIS uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj, ROP Severozápad představil projekt“Pěší zóna – ulice Svobody – Cheb". Projekt, který získal dotaci bezmála 127 milionů korun prezentoval Ing. arch. Boris Redčenkov ze společnosti Atelier 69, která pro město Cheb zpracovala architektonický návrh pěší zóny.

S dalšími podpořenými projekty se pak návštěvníci veletrhu mohli seznámit prostřednictvím výstavy, která byla instalována v areálu výstaviště. Kromě mnoha dalších návštěvníků si vybrané podpořené projekty prohlédl také člen Výboru Regionální rady Jakub Pánik, kterého výstavou provedl ředitel Úřadu Regionální rady Petr Vráblík.

Zdroj informací: http://www.nuts2severozapad.cz