V Chomutově odstartovala realizace integrovaného plánu

18.05.2009: Poklepáním na základní kámen začala 4. dubna 2009 v areálu bývalých chomutovských kasáren stavba nového zimního stadionu a přilehlé tréninkové haly. Obě stavby jsou součástí integrovaného plánu rozvoje města Chomutov. Úřad Regionální rady na slavnostním zahájení stavby zastupoval jeho ředitel Petr Vráblík. Prostřednictvím projektů realizovaných v rámci IPRM se areál bývalých kasáren a přilehlé okolí změní na oddechové, relaxační a kulturně-společenské centrum. Regionální operační program Severozápad podpoří realizaci chomutovského integrovaného plánu částkou přesahující jednu miliardu korun.
Budova nové haly zimního stadionu bude mít při vstupní části prosklený plášť a bude překlenuta obloukovým zastřešením. Vedle standardní ledové plochy s dvouúrovňovým hledištěm budou v konstrukci obsaženy všechny nezbytné prostory pro techniku zaledování i pro divácký servis a pro veřejnost. Čtyři tribuny po stranách ledové plochy budou odděleny čtvercovými věžemi a jejich celková kapacita bude 5 000 diváků. V jedné části stadionu nebudou umístěny sedačky, ale bude zde volný prostor ke stání, čímž se kapacita počtu diváků zvýší přibližně na sedm a půl tisíce diváků. K vlastní hale budou přistavěny dvoupodlažní objekty s šatnami, malými tělocvičnami a tréninkovou halou. Hala by měla sportovcům i veřejnosti sloužit od konce příštího roku.

 Dalšími projekty s jejichž realizací se počítá v rámci chomutovského IPRM je letní fotbalový a atletický stadion a oddechové a relaxační centrum. Jednotlivé projekty zahrnují také vybudování související infrastruktury, tedy příjezdových komunikací, parkovacích ploch nebo zastávek MHD.

Zdroj informací: http://www.nuts2severozapad.cz