BIOCEV začne čerpat evropské peníze, vědecký projekt posvětilo i ministerstvo školství (OP VaVpI)

02.02.2012: Do dvou let vyroste ve Vestci u Prahy evropské centrum excelence, zaměřené na základní i aplikovaný výzkum v oblasti biomedicíny a biotechnologie. Ministr školství Josef Dobeš svým podpisem schválil realizaci projektu vědeckého centra BIOCEV. Týmy ze dvou fakult Univerzity Karlovy v Praze a šesti ústavů Akademie věd ČR tak dostaly oficiálně zelenou k výstavbě nového vědeckého centra.
Vědci v BIOCEVu se zaměří mimo jiné na vývoj nových léčiv, zlepšení a zrychlení diagnostiky chorob, vývoj tkání pro obnovení poškozených orgánů či na vývoj přírodních antibiotik.

Vědecké centrum BIOCEV má v budoucnu přispět ke vzniku kvalitního prostředí pro biotechnologický a biomedicínský výzkum nejen v České republice. „Projekt BIOCEV představuje pro tuzemskou vědu unikátní šanci k efektivnímu zapojení do mezinárodního špičkového výzkumu. Nepochybuji o tom, že se čeští vědci této šance zhostí se ctí a BIOCEV se zařadí mezi úspěšné evropské biomedicínské projekty,“ říká prof. Jiří Drahoš, předseda Akademie věd ČR.

Více informací naleznete zde: BIOCEV začne čerpat evropské peníze, vědecký projekt posvětilo i ministerstvo školství