Dalších pět významných vědeckých projektů podpořeno z prostředků Evropské unie (OP VaVpI)

02.10.2010: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpořilo dalších pět významných vědeckých projektů v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš dne 1. října 2010 ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT slavnostně předal realizátorům vybraných projektů Rozhodnutí o udělení dotace. Dotaci v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) získaly čtyři projekty z prioritní osy 2 - Regionální VaV centra a jedno Centrum excelence - prioritní osa 1. „Rád bych, aby se tato setkání stala tradicí, a abychom transparentně ukázali, jak čerpání evropských fondů postupuje,“ řekl ministr Dobeš.

Ministr také informoval, že do konce letošního roku by měly být Evropskou komisí schváleny čtyři tzv. „velké projekty“, tj. projekty přesahující částku 50 milionů euro. Mezi tyto projekty patří projekt ELI - Extreme Light Infrastructure - Fyzikálního ústavu AV ČR, projekt CEITEC Masarykovy univerzity, projekt ICRC a projekt Udržitelná energetika Centra výzkumu Řež.

Více informací naleznete zde    .