Dolnopočernický zámecký park postupně ožívá

30.03.2009: Zámecký park v Dolních Počernicích se pomalu obléká do nového hávu. Prvním krokem, který má již nyní za sebou, je stavba přírodního amfiteátru. Jak informuje tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj, amfiteátr bude veřejnosti slavnostně představen v sobotu 2. prosince 2006.

Dolnopočerničtí čekali na novou venkovní scénu dva roky. Ta předchozí byla v havarijním stavu, nevyhovovala rozsahu pořádaných akcí a podle místních nebyla ani moc bezpečná. A tak se zrodil nápad postavit nový amfiteátr.

"Projekt vybudování přírodního amfiteátru, který je součástí celkové obnovy dolnopočernického zámeckého parku, vyšel na téměř 11 milionů korun. Pro úhradu poloviny nákladů z prostředků Evropské unie v rámci programu JPD 2 hovořilo hned několik aspektů," podotýká ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič. Zámecký park v Dolních Počernicích je totiž součástí přírodní památky Počernický rybník a je využíván nejen obyvateli Dolních Počernic a nedalekého sídliště Černý most, ale i ostatními Pražany.

Po vybudování amfiteátru a úpravě jeho okolí bude obnova zámeckého parku pokračovat novým řešením francouzské části parku, sítě cest, veřejného a slavnostního osvětlení, rozsáhlými úpravami zeleně a stromového patra v ostatních částech parku. V polovině příštího roku by pak podle starosty Richtera měla být dokončena také přeměna zámeckého pivovaru na kulturní centrum.