Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Česká republika uspěla na půdě OSN a ...

Česká republika uspěla na půdě OSN a uspořádá regionální konferenci „Evropský Habitat“

24.04.2015: Příští rok v březnu se v Praze uskuteční konference OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst „Evropský Habitat“. Jedná se o přípravnou akci summitu OSN, který proběhne v říjnu roku 2016 v Ekvádoru. Pražskou kandidaturu schválil Program OSN pro lidská sídla.
Jsem ráda, že díky aktivitě Ministerstva pro místní rozvoj se Česká republika ujme hostitelské role pro regionální konferenci OSN. V Praze se tak setkají zástupci 56 členských států Evropské hospodářské komise OSN. Je to jedinečná příležitost zároveň prezentovat naši zemi a hlavní město, a také se aktivně podílet na probíraném tématu bydlení a rozvoje měst,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Ministerstvo pro místní rozvoj, v jehož gesci je problematika bydlení, bude garantem celé akce, které se zúčastní zástupci desítek států Evropy, Asie a Severní Ameriky. Konference se bude konat v Praze ve dnech 18. až 20. března 2016. Je to jedna z několika nejvýznamnějších konferencí pořádaných členskými státy OSN k tématu bydlení a udržitelného rozvoje měst.
 
Navazující summit OSN Habitat III se uskuteční v říjnu 2016 v Ekvádoru a bude tematicky zaměřen na aktuální problematiku spojenou s rozvojem měst a obecně s bydlením. Konference se koná jednou za dvacet let. Akce se účastní všechny členské státy OSN. 

Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Kategorie: