Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Eurokomisařka Creţu: Česká republika má ...

Eurokomisařka Creţu: Česká republika má moji podporu i součinnost Komise

31.03.2015: Včera v podvečer se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová setkala s evropskou komisařkou Corinou Creţu. Hlavním tématem pracovní návštěvy byly evropské fondy, a to jak problematika dočerpání končícího programového období, tak stav schvalování nových programů.
Seznámila jsem eurokomisařku s aktuálním stavem čerpání evropských fondů. Shodly jsme se, že kvalita podpořených projektů je klíčovým kritériem, nejde jen o rychlost dočerpání prostředků. Příprava kvalitních projektů je zásadní i pro nové programové období. S eurokomisařskou jsme se dohodly na častějším sdílení informací v oblasti čerpání evropských fondů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
„Těší mne, že jsem měla příležitost projednat s ministryní Šlechtovou situaci v oblasti provádění operačních programů z období 2007–2013 i diskutovat o probíhajících jednáních o operačních programech pro nové období 2014–2020. Ujistila jsem ministryni a její kolegy, že se mohou spolehnout na moji podporu i na součinnost Komise, abychom zajistili, že evropské fondy budou v České republice využity podle očekávání občanů a v souladu se zásadami politiky soudržnosti,“ doplnila eurokomisařka Corina Creţu.
 
Komisařka je členkou kolegia komisařů Evropské komise a je zodpovědná za regionální politiku a za správu evropských strukturálních a investičních fondů.

Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz

Štítky:

nok

Kategorie:

NOK, 2014–2020