Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Jak získat podporu na energetické úspory ...

Jak získat podporu na energetické úspory poradí série seminářů

15.06.2017: Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery připravilo sérii seminářů věnovanou dotacím na energetické úspory. Účastníci se dozvědí o možnostech podpory jak z evropských fondů, tak národních programů na zateplování budov, výměnu zdrojů tepla, či výstavbu nových nízkoenergetických budov. Užitečné informace se dozví majitelé jak rodinných a bytových domů, tak správci veřejných budov a podnikatelé. Semináře se uskuteční v pěti termínech od 15. do 30. června v Plzni, Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Ostravě.
Energeticky úsporná opatření významně snižují náklady na spotřebu energie a současně omezují negativní vlivy na životní prostředí. V rámci semináře budou představeny možnosti energetických úspor jednak z evropských programů, jako Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Operačního programu Životní prostředí a Integrovaného regionálního operačního programu, tak i z národních programů, a to Nové zelené úsporám, programu EFEKT, Úspory energií s rozumem a programu Panel 2013+.

Semináře jsou určeny pro širokou veřejnost, které pomohou zorientovat se v aktuální problematice energetických úspor pro veřejné budovy a podniky, rodinné domy a bytové domy. Užitečné informace mohou načerpat jak fyzické osoby nepodnikající, podnikatelé, bytová družstva, tak obce nebo nestátní neziskové organizace. Semináře jsou pořádány Eurocentry ve spolupráci s partnery - Ministerstvem průmyslu a obchodu, Státním fondem Životního prostředí a Státním fondem rozvoje bydlení. Účast na seminářích je zdarma. Další informace včetně možnosti registrace k jednotlivým seminářům jsou dostupné zde.

Termíny a místa konání jednotlivých seminářů:
Město Datum Kontaktní osoba
Plzeň
 
15. 6. Bc. Kristýna Chrtková
kristyna.chrtkova@mmr.cz
tel. 734 439 861
Brno
 
20. 6. Ing. Miroslava Jedličková
miroslava.jedlickova@mmr.cz
tel. 731 681 630
Hradec Králové
 
21. 6 Ing. Hana Doležalová
hana.dolezalova@mmr.cz
tel. 731 643 693
České Budějovice
 
26. 6 Ing. Pavla Slípková
pavla.slipkova@mmr.cz
tel. 731 681 631
Ostrava
 
30. 6 Mgr. Ing. Magdalena Žáková
magdalena.zakova@mmr.cz
tel. 739 385 180

 
Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz

Štítky:

NOK

Kategorie:

NOK

Připojené soubory