Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Již přes 5 000 uživatelů pracuje s novým ...

Již přes 5 000 uživatelů pracuje s novým monitorovacím systémem evropských dotací

08.07.2015: Pro nové programové období 2014–2020 byl vytvořen monitorovací systém MS2014+, který výrazně zjednodušuje proces podávání žádosti. Během prvního měsíce jeho plného používání bylo založeno 4 810 žádostí za 48 mld. Kč.
„Zvyšující se počty žadatelů jsou důkazem toho, že MS2014+ funguje tak, jak má. Statistika z prvního měsíce provozu je pozitivní. Počet založených žádostí je aktuálně 4 810 a finanční objem předaných a již zkompletovaných žádostí činí cca 35 mld. Kč. Věřím, že i nadále se bude počet úspěšně podaných žádostí zvyšovat stejným tempem,“ vyjádřila se k tématu Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.
 
„Systém se jeví jako velmi robustní, zvládá nápor zájemců bez zásadních výpadků. Samozřejmě se objevují dílčí chyby a nepřesnosti, ale to bych přirovnal k dětským nemocem a věřím, že se je podaří v brzké době opravit,“ uvedl k problematice Miloš Blaškovan, partner poradenské společnosti Naviga4.
 
Již bylo vyhlášeno 17 výzev z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, 8 z OP Zaměstnanost a OP Životní prostředí vydalo podrobná avíza pro 8 výzev. V létě plánují vyhlásit výzvy také IROP a OP Výzkum, vývoj a vzdělání. Aktualizovaný harmonogram výzev naleznete na stránkách http://dotaceeu.cz/cs/Kalendar-akci nebo také na stránkách jednotlivých řídicích orgánů. 
Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz

Kategorie:

NOK, 2014–2020