Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Karlu Šlechtovou čekají tento týden ...

Karlu Šlechtovou čekají tento týden jednání hned ve třech státech

08.06.2015: Od dnešního dne až do středy se v lotyšské Rize koná neformální setkání ministrů odpovědných za politiku soudržnosti. Dále se ve čtvrtek ministryně pro místní rozvoj bude v Bruselu účastnit slavnostního podpisu schválených operačních programů České republiky v rámci programového období 2014 – 2020. V pátek pak v Drážďanech spustí nový přeshraniční Program spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020.

Na programu mám celou řadu zásadních schůzek a jednání, mnohá z nich opravdu velkého významu,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

V Rize bude ministryně jednat s ministry zemí ohrožených nedočerpáním fondů EU končícího období. Dále bude mít projev na jednání osmadvaceti ministrů EU odpovědných za kohezní politiku. Setká se také s komisařkou pro regionální politiku Corinou Creţu, i s Joanem Closem, generálním tajemníkem konference OSN Habitat III a výkonným tajemníkem Programu OSN pro lidská sídla UN-Habitat.

Ještě ve středu večer se ministryně Šlechtová přemístí do belgického Bruselu, kde se následující den bude společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou a eurokomisařkou Corinou Creţu účastnit slavnostního podpisu schválených operačních programů České republiky v rámci programového období 2014 – 2020.

V pátek v německých Drážďanech společně s ministrem Saského státního ministerstva pro životní prostředí a zemědělství Thomasem Schmidtem zahájí nový přeshraniční Program spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014–2020.

Kontakt pro média:
Ing. Vilém Frček
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 724 639 428
e-mail: media@mmr.cz