Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Kvalitní projektové žádosti k programu ...

Kvalitní projektové žádosti k programu INTERREG EUROPE? Pomohl seminář v Praze

07.05.2015: Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Společným sekretariátem programu INTERREG EUROPE pořádalo včera v Praze seminář pro zájemce o první výzvu tohoto programu.
Seminář měl za cíl představit českým žadatelům program INTERREG EUROPE tak, aby měli dostatek času na přípravu kvalitních projektových žádostí pro první výzvu. Vyhlášení první výzvy programu je předběžně plánováno na polovinu června 2015,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. 
 
Informační seminář představil zájemcům o účast v projektech základní charakteristiku programu, podmínky první výzvy a další pravidla programu potřebná pro vypracování řádné projektové žádosti. V rámci semináře byly prezentovány i výsledky programu INTERREG IVC, na který program INTERREG EUROPE v období 2014-2020 navazuje a na závěr semináře měli registrovaní zájemci možnost konzultovat svůj projektový záměr se zaměstnanci Společného sekretariátu z francouzského Lille.
 
Program meziregionální spolupráce INTERREG EUROPE je řízen regionální radou regionu Nord Pas de Calais se sídlem v Lille. Program pokrývá celé území Evropské unie a území Švýcarska a Norska a umožňuje spolupráci mezi subjekty v oblasti politiky regionálního rozvoje. Ministerstvo pro místní rozvoj plní u tohoto programu roli Národního koordinátora na úrovni České republiky.


Veronika Vároši
Odbor komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Kategorie:

2014–2020