Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > MMR chystá školení pro žadatele o ...

MMR chystá školení pro žadatele o evropské dotace v moravských městech

16.02.2015: Ministerstvo pro místní rozvoj vypisuje další termíny školení o monitorovacím systému pro programové období 2014-2020 i pro vlastní žadatele o evropské dotace. Semináře s kapacitou více jak 450 míst se uskuteční v březnu a dubnu v Brně, Olomouci a Ostravě.
Jsme si vědomi velkého zájmu budoucích žadatelů o evropské dotace o seznámení s prací v novém monitorovacím systému a tak, přestože iniciativu v oblasti školení již postupně budou přebírat jednotlivé řídicí orgány - vypisujeme ještě další termíny i pro moravská města,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.
 
Na školení se účastníci seznámí s procesem podání elektronické žádosti prostřednictvím nového monitorovacího systému a dalšími souvisejícími operacemi. Školení je zcela zdarma. Informace o termínech, pokyny k registraci naleznete zde.
 
Celý proces podání žádosti a monitorování realizace projektů je nově elektronizován a tím se podstatně zjednodušuje. Ministerstvo připravilo kromě školení i návodná videa, která zájemce provedou jednotlivými kroky ve vyplňování žádosti. 
 
První výzvy v novém programovém období budou vypsány na jaře 2015. Na webu www.dotaceEU.cz je k dispozici harmonogram výzev jednotlivých operačních programů. „Školením žadatelů a zveřejněním plánu výzev chceme podpořit přípravu kvalitních projektů a  tím lepší čerpání v novém období,dodala O. Letáčková.

Ministerstvo pro místní rozvoj navíc již od října 2014 proškolilo více než 1000 úředníků z ostatních resortů, aby se mohli připravit na administraci programů v novém monitorovacím systému. Přes 250 zaměstnanců řídicích orgánů realizovalo rozšiřující školení o specifických modulech systému.