Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Ministryně Šlechtová: Navrhuji opatření ...

Ministryně Šlechtová: Navrhuji opatření s výrazným efektem v objemu zachráněných projektů

04.03.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes představila vládě České republiky materiál „Aktualizace Strategie dočerpání Integrovaného operačního programu“, který je zaměřen na maximální dočerpání programu v roce 2015 z programového období 2007-2013.
Dnes jsem představila vládě strategii k dočerpání Integrovaného operačního programu, která si klade za cíl maximální dočerpání programu v roce 2015, respektive 2016, z minulého programového období. Navrhuji věnovat se opatřením, která při své kapacitní náročnosti znamenají výrazný efekt v objemu zachráněných projektů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová k dnešnímu jednání vlády.
 
Ministryně Karla Šlechtová dnes předložila na vládě materiál s názvem „Aktualizace Strategie dočerpání Integrovaného operačního programu“, který vychází z výsledku čerpání dotací za rok 2014 a je zaměřená na maximální dočerpání programu v roce 2015, resp. 2016 a personální kapacity pro dokončení IOP.
 
Ministerstvo pro místní rozvoj přijalo v minulém roce úspěšné opatření a podařilo se výrazným způsobem minimalizovat ztrátu alokace na 64,2 mil. Kč, což znamená nečekaný objem volných prostředků v roce 2015. Celkový objem volných prostředků na začátku roku 2015 je 1,22 mld. Kč. Řídicí orgán Integrovaného operačního programu v materiálu analyzuje možnosti dočerpání programu. Za takové možnosti považuje především zjištění možnosti financování nedokončených projektů a prověření realizovatelnosti druhého finančního nástroje Jessica. Zároveň velmi intenzivně sleduje pokrok u nejrizikovějších projektů a spolupracuje s nositeli těchto projektů tak, aby se jim dostalo veškeré podpory a aby jim byla ze strany Ministerstva pro místní rozvoj poskytnuta pomoc vedoucí ke zdárnému ukončení projektů.
Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz

Štítky:

nok

Kategorie:

NOK, 2007–2013