Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Ministryně Šlechtová: Schválení prvního ...

Ministryně Šlechtová: Schválení prvního operačního programu je důležitým milníkem

29.04.2015: První žadatelé budou moci brzy začít čerpat z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Právě tento program dnes schválila Evropská komise jako první z deseti operačních programů, ze kterých bude možné v České republice čerpat v programovém období 2014-2020.
„Schválení prvního operačního programu považuji za důležitý milník v přípravě nového programového období 2014-2020. Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům řídicího orgánu a Národního orgánu pro koordinace za jejich úsilí, které vyvrcholilo schválením prvního programu. Důležité je nyní věnovat veškerou pozornost k co nejrychlejšímu schválení dalších nových operačních programů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Cílem Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je dosažení konkurenceschopné a udržitelné ekonomiky založené na znalostech a inovacích. Finance z tohoto operačního programu budou pomáhat podnikatelům a firmám v rozvoji výzkumu a podnikání nebo v účinném nakládání s energiemi. Podporovat bude také zavádění vysokorychlostního internetu a informačních technologií.
 
Česká republika může v letech 2014-2020 vyčerpat téměř 24 miliard EUR. Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost z této částky rozdělí více jak 4 miliardy EUR. 

Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Kategorie:

NOK, 2014–2020