Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Ministryně Šlechtová: Setkání s českými ...

Ministryně Šlechtová: Setkání s českými europoslanci vnímám pozitivně

10.03.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se dnes setkala s českými europoslanci na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku. Jednání přineslo pozitivní ohlasy z obou stran.
Jsem ráda, že se našeho setkání ve Štrasburku zúčastnilo tolik českých europoslanců. Oceňuji jejich zájem o současnou situaci v oblasti čerpání fondů Evropské unie. Vážím si této společné diskuse, kterou jsem vnímala velmi pozitivně. Těším se na další setkání,“ uvedla Karla Šlechtová po schůzce s českými europoslanci.
 
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se dnes v dopoledních hodinách setkala v budově Evropského parlamentu s českými europoslanci. Navázala tak na svoje slova o potřebě setkávání a sdílení informací a námětů, které dokáží zajistit na evropské úrovni jednotný postoj České republiky. „Ministerstvo pro místní rozvoj je připraveno pravidelně informovat české europoslance a zajišťovat pro ně veškeré podklady, které se týkají agend vztahujících se ke kompetencím Ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedla Karla Šlechtová.
 
Hlavním tématem jednání byly evropské fondy a proces jejich čerpání. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová europoslancům představila analýzu čerpání a krizové plány v letošním roce, aktuální stav připravenosti operačních programů pro období 2014-2020 a svůj postoj k revizi Víceletého finančního rámce pro toto období, jehož schválení je pro Českou republiku prioritou. Setkání s českými europoslanci se zúčastnila i náměstkyně ministryně pro Národní orgán pro koordinaci Olga Letáčková.

Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz
 

Štítky:

nok

Mediální galerie