Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Ministryně Šlechtová: Těší nás zájem o ...

Ministryně Šlechtová: Těší nás zájem o naše konference a semináře

28.11.2014: Série konferencí „Evropské fondy 2014-2020: Jednoduše pro lidi“ se v příštím týdnu přesouvá do moravských měst. Volná místa zbývají již pouze v Jihlavě 2.12. Zájemci z Brna, Olomouce i Ostravy zaplnili již jednou navýšenou kapacitu a registrace byla pozastavena. Ministerstvo v průběhu prosince vyhlásí další termíny i pro školení, která představí nový monitorovací systém pro žadatele a příjemce v programovém období 2014–2020.
„Těší nás zájem o tématiku evropských fondů a dotací na našich regionálních konferencích. Úspěšný start čerpání prostředků nového programového období je zákonitě podmíněn přípravou kvalitních projektů. Věřím, že informace o nových pravidlech, jednodušším způsobu podávání žádostí o dotace a představení stěžejních témat podpory v nových operačních programech povedou ke kvalitním projektům již v prvních výzvách. Jejich vyhlášení očekáváme v prvním čtvrtletí příštího roku, přestože nás ještě čeká náročná práce při vyjednávání s Evropskou komisí při schvalování programů,“ uvedla Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj. 
 
Naplnění kapacit hlásí i semináře představující nový a jednodušší monitorovací systém Evropských strukturálních a investičních fondů (Aplikace MS2014+). „První dvě školení byla zaplněna již první den po vyhlášení termínů. Zatím probíhají školení především pro úředníky jednotlivých ministerstev, ale připravíme i další pravidelná školení pro všechny zájemce z řad žadatelů o podporu fondů EU,“ dodala Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj. Nové termíny půldenních školení naleznete na stránkách ministerstva nebo www.dotaceEU.cz v průběhu prosince.

Kategorie: