Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Ministryně Šlechtová jednala s ...

Ministryně Šlechtová jednala s místopředsedou slovenské vlády Vážnym o spolupráci v oblasti efektivn

19.01.2015: Ministryně Karla Šlechtová se v pátek (16. ledna) pracovně setkala v Bratislavě s místopředsedou slovenské vlády pro investice Ľubomírem Vážnym. Hlavním tématem byla výměna informací o jednáních s Evropskou komisí a společný postup při hledání konkrétních opatření při naplňování závěrů prosincové Evropské rady v oblasti využití fondů EU pro podporu investic.
Pracovní setkání s panem místopředsedou vlády Vážnym bylo zaměřeno na diskusi o zcela konkrétních krocích, které by oběma zemím umožnily co nejširší využití fondů EU“ informovala ministryně Šlechtová. „Shodli jsme se, že některé návrhy předložíme dalším partnerům skupiny zemí V4, a to pravděpodobně během jarního setkání ministrů odpovědných za implementaci kohezní politiky EU v těchto zemích,“ doplnila ministryně.
 
V závěrech jednání hlav států všech zemí EU je mj. zdůrazněno plné využívání všech stávajících prostředků EU a význam spolupráce Evropské komise s členskými státy při hledání řešení pro maximální využití prostředků období 2007–2013, stejně jako a realizace dlouhodobých projektů v nadcházejících letech. Ministryně Šlechtová s místopředsedou vlády Vážnym se proto dohodli, že během několika týdnů připraví konkrétní návrh pro naplnění těchto politických závazků, který bude předložen dalším zemím skupiny V4 pro následující pracovní jednání s Evropskou komisí. „Společné zájmy těchto zemí jsou základem pro pokračující efektivní spolupráci, a to na politické i pracovní úrovni“, doplnila náměstkyně ministryně Olga Letáčková, která se jednání také zúčastnila.
 
Slovensko je do 30. června 2015 předsednickou zemí Visegrádské skupiny zemí (V4 - Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko); od 1. července 2015 přebírá roční předsednickou roli Česká republika. Ministerstvo pro místní rozvoj, jako Národní orgán pro koordinaci, se svými partnery ze skupiny zemí V4 trvale spolupracuje ve všech oblastech, které se týkají dočerpání fondů období 2007-2013, stejně jako přípravy programů a plnění předběžných podmínek pro využití fondů EU v období 2014-2020.

Připojené soubory