Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Ministryně Šlechtová navštívila s ...

Ministryně Šlechtová navštívila s místopředsedou Evropské komise Katainenem úspěšný evropský projekt

24.02.2015: Do Prahy zavítal místopředseda Evropské komise a komisař pro pracovní místa, růst, investice a konkurenceschopnost Jyrki Katainen. V rámci své pracovní cesty k propagaci Investičního plánu pro Evropu (tzv. Junckerova balíčku) se setkal i s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Společně pak navštívili úspěšný projekt financovaný z evropských fondů, vědecko-výzkumné centrum firmy LASAK v Praze - Hloubětíně.
Jsem velmi ráda, že jsem mohla uvítat místopředsedu Katainena právě na tomto projektu. Z evropských fondů firma vybudovala moderní zázemí pro světový výzkum, a přestože v rámci podpory vznikla jen tři pracovní místa, podpořený výzkumný potenciál přinesl firmě výraznou konkurenceschopnost nejen na evropských trzích,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová při prohlídce výzkumného zázemí společnosti spolu s delegací místopředsedy Katainena.
 
Projekt společnosti Lasak spol. s r.o. byl podpořen z Operačního programu Praha-Konkurenceschopnost, a to více jak 11 mil. Kč. Firma se zaměřila na vybudování nového výzkumného centra pro výzkumné a vývojové činnosti v oblasti dentální implantologie a tkáňové regenerace. Výzkum je zaměřen na vývoj a užití moderních materiálů pro náhradu a řízenou regeneraci kostní tkáně a na dentální implantáty. Novinky z jejich laboratoří pomáhají i pacientům s potřebou nahradit část kostní tkáně a nově je vyvíjen systém neurochirurgických implantátů pro meziobratlovou fúzi.