Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Ministryně Šlechtová předložila metodiku ...

Ministryně Šlechtová předložila metodiku pro oblast veřejné podpory

09.04.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová včera na jednání vlády předložila Metodické doporučení pro oblast veřejné podpory. Materiál je jedním z posledních metodických dokumentů, které byly připravovány pro řízení čerpání Evropských strukturálních a investičních fondů v programovém období 2014-2020.
Veřejná podpora je důležitou agendou, ať již se jedná o oblast financovanou z evropských fondů či z českých peněz. Jsem ráda, že se nám s pomocí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podařilo připravit tento metodický dokument, který bezesporu usnadní administrátorům evropských dotací se v této složité agendě lépe zorientovat,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Metodické doporučení poskytuje přehled a výklad nejdůležitějších pravidel veřejné podpory, včetně schvalovacích procedur, a jejich praktického dopadu na výdaje z veřejných zdrojů.
Metodiku připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který je národním koordinačním orgánem v oblasti veřejné podpory. Konzultace probíhala i s Ministerstvem zemědělství, které koordinuje oblast veřejné podpory v odvětví zemědělství a rybolovu.
 
Metodické doporučení pro oblast veřejné podpory, stejné jako ostatní metodické dokumenty k evropským fondům, bude po jeho vydání ze strany Ministerstva pro místní rozvoj veřejně dostupné na webových stránkách www.dotaceEU.cz.


Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Štítky:

NOK

Kategorie:

NOK, 2014–2020