Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Náměstkyně Letáčková: Konference ...

Náměstkyně Letáčková: Konference Evropský habitat má podporu mnoha evropských institucí

04.09.2015: Náměstkyně pro řízení sekce NOK Olga Letáčková jednala s evropskými institucemi v Bruselu o konferenci Evropský Habitat. Konkrétně se zúčastnila jednání se zástupci Výboru regionů, sítě evropských měst Eurocities a Rady evropských obcí a regionů.
Všechny tyto instituce velmi vítají aktivitu Ministerstva pro místní rozvoj. Na základě těchto úvodních jednání bude pokračovat spolupráce, která vyústí v aktivní zapojení těchto evropských partnerů do programu konference „Evropský Habitat“. Evropská komise přijala zprávu o této akci už v červenci.
 
Na jednáních v Bruselu jsem byla utvrzena v tom, že při pořádání akce Evropský Habitat budeme mít veškerou podporu mnoha evropských institucí. Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá tuto akci ve dnech 16.–18. března příštího roku v Praze. Počítáme s účastí až 4 000 zástupců z 56 zemí světa. Hlavním tématem konference bude bydlení v životaschopných městech,“ uvedla o jednáních Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce.
 
Během neformálních setkání bylo dohodnuto, že v průběhu následujících týdnů by mohlo proběhnout setkání s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou s cílem dohodnout přímou účast na konferenci, jejímž je MMR pořadatelem ve spolupráci s OSN. Kromě Evropského Habitatu náměstkyně dále řešila na dalších jednáních téma evropských fondů a aktuality týkající se nového programového období 2014–2020.


Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 
 

Štítky:

NOK