Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Náměstkyně Letáčková: Podařilo se ...

Náměstkyně Letáčková: Podařilo se zachránit 113 miliónů pro dva výzkumné projekty

18.02.2015: Koordinační úsilí Ministerstva pro místní rozvoj nese další úspěch. Evropská komise po dlouhém jednání umožnila České republice u dvou projektů uplatnit výjimku a uznala nárok na proplacení více jak 113 miliónů korun u dvou výzkumných projektů.
MMR - Národní orgán pro koordinaci vede průběžně od loňského roku s Evropskou komisí sérii jednání ohledně uplatňování pravidel o čerpání evropských fondů v programovém období 2007-2013. Jednou z kapitol byla i snaha o uplatnění výjimky na základě článku 95 Obecného nařízení Rady, která by umožnila proplatit náklady u projektů, kde jsou některé operace zdrženy na základě správního či soudního řízení, a tudíž nemohly být včas předloženy k proplacení. Pokud by se nepodařilo České republice obhájit uplatnění výjimky, ztratila by možnost o již proinvestované prostředky zažádat Komisi k proplacení.
 
 
Každý dílčí úspěch v čerpání evropských prostředků je přínosem a pro širokou veřejnost ukázkou, že každá v tisku propíraná miliarda se skládá z menších částek, které jsou ale pro příjemce podpory a rozvoj daného projektu zásadní. Zde se konkrétně se společným a nepolevujícím úsilím Národního orgánu pro koordinaci a kolegů z ministerstva školství podařilo zachránit peníze pro dva výzkumné projekty: brněnský CEITEC a Výukové a výzkumné centrum Univerzity Karlovy,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.

Kategorie:

NOK