Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Navrhujte, projektujte a vyhrajte v ...

Navrhujte, projektujte a vyhrajte v soutěži s fondy EU!

12.09.2013: Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo druhý ročník originální soutěže Navrhni projekt, určené všem studentům a pedagogům středních škol, kterým není lhostejné, co se děje v jejich okolí. Soutěžící mají možnost vytvořit si vlastní projekt z fondů EU a vymyslet plán, jak podpořit podnikání, cestovní ruch, vědu a výzkum a další oblasti rozvoje v jejich regionu. Na vítěze čekají ultrabooky, tablety a další atraktivní ceny.
Foto studenti

Téma projektů si soutěžící tak jako v loňském roce zvolí sami; stačí se rozhlédnout po okolí a navrhnout, co by mohlo fungovat lépe. Dvou až pětičlenné týmy studentů z jedné třídy, střední školy, nebo regionu, si za pomoci pedagoga zvolí postup realizace projektu, operační program, ze kterého by jej realizovali a zkusí také navrhnout odpovídající rozpočet.

Pravidla soutěže a pomůcky k návrhu projektů jsou k dispozici na stánkách www.navrhniprojekt.cz     a na Facebooku    . Do soutěže se mohou zapojit studenti všech středních školy – státních i soukromých, humanitních i přírodovědných, technických, uměleckých či jinak odborných. Novinkou je integrovaná účast speciálních škol.

Hotové projekty mohou studenti zasílat až do 15. listopadu do krajských informačních kanceláří Eurocenter. Na jejich koordinátory se mohou zároveň obracet s dotazy k soutěži i k fondům EU. V panelu porotců zasednou zástupci Řídících orgánů regionálních operačních programů, kteří posuzují skutečné projektové žádosti o dotace.

Autoři nejlepších návrhů se mohou těšit na praktické ultrabooky, tablety, elektronické hlasové čtečky či průvodce evropskými metropolemi. V průběhu soutěže proběhne řada dalších kvízů a losování, ve kterých mohou soutěžící vyhrát zajímavé knihy z vydavatelství Zoner Press a další věcné ceny.

Hlavním mediálním partnerem soutěže je Český rozhlas, stanice Radio Wave a Radiožurnál, dále webové portály Euroskop a Česká škola. Hlavním partnerem soutěže je vydavatelství Zoner Press.

Kategorie:

NOK