Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Open air festival na Střeleckém ostrově ...

Open air festival na Střeleckém ostrově k 10. výročí vstupu ČR do EU

29.04.2014: Ve dnech 29. a 30. dubna se bude na Střeleckém ostrově konat festival u příležitosti 10. výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Dvoudenní festival pod širým nebem nabídne veřejnosti nejen bohatý informační program, ale také zajímavou hudební produkci, kino i aktivity pro děti.
Po oba dny budou na hlavním pódiu probíhat hudební vystoupení oblíbených kapel. V úterý se mohou návštěvníci těšit na Flamenco, JazzBalk, Ille a Tata Bojs, ve středu pak na skupiny Bohemia, Toxique a Raptile Youth. Navštívit mohou také moderované diskuze s umělci a politickými komentátory o tom, co se změnilo za deset let členství ČR v EU. Pro děti je na každé odpoledne připraveno pohádkové divadelní představení a zóna plná her a zábavy.
 
Veřejnosti budou k dispozici informační stánky velvyslanectví členských zemí EU, Evropské agentury pro globální navigační systém (GSA), Ministerstva pro místní rozvoj a dalších partnerů. Návštěvníci akce budou také moci shlédnout některý z dokumentárních filmů vytvořených nevládními organizacemi a spolufinancovaných z programu Evropa pro občany.
 
Ve stanu Ministerstva pro místní rozvoj na návštěvníky čekají informace o projektech podpořených z fondů EU, výstava nejúspěšnějších fotografií ze soutěže Vyfoť projekt    , řada kvízů a ceny pro děti i dospělé. Pro ty nejmenší je připraven dětský koutek se spoustou her a skákací hrad.
 
Součástí akce bude prezentace iniciativy Evropské unie Mládež v pohybu, při níž se veřejnost seznámí s programy a nástroji EU na podporu vzdělávání, odborné přípravy, zaměstnávání, podnikání nebo mobility mladých lidí (studium, stáže, praxe a pracovní příležitosti v zemích EU).
 
Ve středu večer se za doprovodu tónů Beethovenovy Ódy na radost, která je oficiální hymnou Evropské unie, rozzáří ve slavnostním modro-žlutém nasvícení také Petřínská rozhledna, a učiní tak symbolickou tečkou za oslavami na Střeleckém ostrově.
 
Program po oba dva dny bude probíhat od 14:00 do 21:00 hodin. Podrobný program akce naleznete zde    . Vstup je zdarma.
 
Open air festival je součástí oslav 10. výročí vstupu České republiky do Evropské unie, které pořádá Zastoupením Evropské komise v České republice a Úřad vlády České republiky ve spolupráci s  Ministerstvem pro místní rozvoj, Ministerstvem zahraničních věcí, Magistrátem hl. m. Prahy, Městskou částí Praha 1, Českou radou dětí a mládeže, Informační kanceláří Evropského parlamentu a dalšími partnery. Více informací o oslavách najdete na www.10let.eu    . Akce je pořádána pod záštitou předsedy vlády Bohuslava Sobotky a primátora hlavního města Prahy Tomáše Hudečka.

Kategorie:

NOK