Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Oslavte s námi 11. výročí vstupu České ...

Oslavte s námi 11. výročí vstupu České republiky do EU

06.05.2015: Ministerstvo pro místní rozvoj zve na Den Evropy u příležitosti 11. výročí vstupu České republiky do EU. Open air festival, kde vystoupí známé hudební kapely, se uskuteční zítra 7. května 2015 na Střeleckém ostrově v Praze. Bohatý program pro děti i dospělé doplní i prezentace ministerstva.
„Tradiční oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie a Dne Evropy se ponesou v duchu multižánrového festivalu. Tahákem bude určitě kapela J.A.R.,“ uvedla náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Olga Letáčková.
 
Vystoupí také duo KIESLOWSKI nebo lotyšští Carnival Youth. Organizátoři akce nezapomněli ani na fanoušky ledního hokeje. Návštěvníci tak budou moci přímo na Střeleckém ostrově sledovat na velkém plátně živý přenos z utkání Česká republika vs. Francie.
 
Oslav, které pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR, se samozřejmě zúčastní i Ministerstvo pro místní rozvoj – Národní orgán pro koordinaci. Ve svém stanu nabídne nejen informace o zdařilých projektech podpořených z fondů EU a výstavu nejúspěšnějších fotografií ze soutěže Vyfoť projekt, ale také řadu soutěží a kvízů o zajímavé ceny. Zváni jsou děti i dospělí. Návštěva nepřehlédnutelného bílého stanu bude určitě stát za to.
 
Den Evropy je jedním se symbolů Evropy a Evropské unie. Je to den, kdy si připomínáme první představení myšlenky mírové spolupráce v Evropě. Oslavy Dne Evropy se konají na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok.
 
Festival začne zítra na Střeleckém ostrově od 13:00 a potrvá 21:00 hodin. Podrobný program akce naleznete zde    . Vstup je zdarma.
Veronika Vároši
Odbor komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Štítky:

NOK

Kategorie:

NOK, 2014–2020