Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Pod záštitou MMR byly uděleny ceny za ...

Pod záštitou MMR byly uděleny ceny za odpovědné, transparentní a inovativní využití evropských fondů

24.04.2014: U příležitosti desátého výročí vstupu České republiky do Evropské Unie byly v úterý 22. dubna v Národním technickém muzeu v Praze předány ceny Francouzsko–české obchodní komory (FČOK) http://www.ccft-fcok.cz/cz/ za odpovědné, transparentní a inovativní využití evropských fondů. Slavnosti se účastnil také Daniel Braun, první náměstek ministryně pro místní rozvoj, do jehož gesce problematika evropských fondů spadá.
Foto - Předávání cen
„Jen v letech 2008 – 2010 bylo třicet procent všech produktových inovací podpořeno ze strukturálních fondů, tato významná skutečnost odráží přínos kohezní politiky pro lepší využívání inovačního potencionálu českých firem,“ řekl náměstek Braun.

Obchodní komora se tímto počinem rozhodla přispět ke změně vnímání evropských fondů, ke zviditelnění nejkvalitnějších a odpovědných příkladů čerpání. V neposlední řadě chtěla inspirovat na počátku nového finančního období další malé a střední společnosti, aby se do procesu čerpání fondů aktivně zapojily.

Laureáti jednotlivých kategorií obdrželi ceny z dílny designového studia Dechem. Záštitu nad Cenami převzaly dvě významné instituce spojené s Evropskou unií – Ministerstvo pro místní rozvoj, které se podílelo na hodnocení projektů a Zastoupení Evropské komise v ČR.

Soutěžilo se ve třech kategoriích:
  • Kategorie 1: Nejlepší využití evropských fondů k vnitřnímu rozvoji malých a středních podniků
  • Kategorie 2: Nejlepší využití evropských fondů členskou společností FČOK
  • Kategorie 3: Spolupráce vysokých škol a firem

Fotogalerie