Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Revitalizace židovských památek ze ...

Revitalizace židovských památek ze strukturálních fondů pokračuje

29.12.2014: 22. 12. 2014: Ministryně Karla Šlechtová podepsala dne 22. prosince 2014 rozhodnutí o přidělení dotace na síťový projekt Revitalizace židovských památek v České republice – II. etapa z Integrovaného operačního programu.
Výsledkem projektu s celkovou dotací 150 mil. Kč bude vzorová obnova židovských památek v Plzni, Čáslavi, Písku, Rychnově nad Kněžnou, Neveklově a v Polici u Jilemnice. Jedná se o obnovu synagog a rabínského domu.
 
Díky podpoře ze strukturálních fondů vznikne centrálně koordinovaná a metodicky řízená síť šesti oblastních center židovské kultury, tvořená významnými židovskými památkami, ve kterých budou probíhat kulturní a vzdělávací akce,“ doplnila ministryně Šlechtová.  
 
Projekt naváže na úspěšně realizovanou Revitalizaci židovských památek v ČR, podpořenou z Integrovaného operačního programu v roce 2009, zaměřenou na obnovu 10 lokalit - Úštěk, Jičín, Brandýs nad Labem, Plzeň, Březnice, Nová Cerekev, Polná, Boskovice, Mikulov a Krnov (více na www.10hvezd.cz    ).

Kategorie: