Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Šest programů schváleno, podnikatelé již ...

Šest programů schváleno, podnikatelé již mohou podávat první žádosti o dotace

03.06.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová předložila na dnešním jednání vlády pravidelnou informaci o stavu vyjednávání a schvalování programů pro nové programové období 2014–2020.
Schváleno bylo již šest operačních programů, které budou čerpat prostředky z evropského rozpočtu v období 2014–2020. Další programy byly během května odeslány Evropské komisi a měly by být schváleny v průběhu června. Velkým úspěchem je vyhlášení prvních výzev v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Řídicí orgány schválených programů se již připravují na vyhlašování prvních výzev. Některé z nich (OP Výzkum, vývoj a vzdělávání, OP Životní prostředí a OP Zaměstnanost) zveřejnily před časem avíza s informacemi o parametrech prvních výzev, aby žadatelé mohli připravovat své projekty. Nyní se chystají výzvy oficiálně vyhlásit.

Jako první vyhlásil výzvy s celkovou alokací 15,3 miliardy Kč řídicí orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, přičemž příjem žádostí byl spuštěn 1. června 2015. V průběhu tohoto měsíce by měly být vyhlášeny výzvy v rámci Operačního programu Životní prostředí a Operačního programu Zaměstnanost. Operační program Doprava a Operační program Výzkum, vývoj a vzdělání předpokládají vyhlášení prvních výzev v průběhu července a srpna. Veškeré informace týkající se plánovaných a vyhlašovaných výzev jsou dostupné na adrese http://dotaceeu.cz/cs/Kalendar-akci a na webových stránkách jednotlivých řídicích orgánů, tedy ministerstev.

Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Odbor komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Kategorie:

NOK, 2014–2020