Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Studenti z Vimperku vyhráli soutěž ...

Studenti z Vimperku vyhráli soutěž financovanou z prostředků EU

06.02.2014: Soutěž „Navrhni projekt“, kterou pro studenty středních škol uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, zná svého vítěze. Mezi 53 přihlášenými projekty ze středních škol České republiky zvolila odborná porota nejlepším projektem mobilní aplikaci Interaktivní Šumava pro každého.
1. náměstek Daniel Braun s výherci soutěže
Autoři vítězného projektu z Gymnázia ve Vimperku uspěli s návrhem aplikace pro uživatele „chytrých“ telefonů a tabletů. Přízeň poroty si získali ukázkou již hotové aplikace, která návštěvníkům národního parku pomůže s vyhledáním tras, nabídne informace o zajímavých místech či lyžařských areálech. Aplikaci vedle turistů využijí také příznivci geocachingu či školy v přírodě, pro které jsou určeny zajímavé vzdělávací programy.
 
 „Realizace takového projektu by představovala první ucelenou informační službu, která v rámci jedné aplikace nabídne vedle klasického informačního kanálu také možnost vzdělávat se a naplno poznat Šumavu,“ ocenil vítězný projekt při slavnostním vyhlášení Daniel Braun, náměstek ministryně pro Národní orgán pro koordinaci.
 
Na druhém místě se umístil tým studentů Gymnázia Benešov s návrhem rekonstrukce tamního autobusového nádraží, třetím úspěšným projektem se stal návrh informační kampaně o možnostech zlepšení kvality ovzduší na Opavsku, který představil tým studentů Slezského gymnázia.
 
 „Výběr nejlepšího projektu nebyl jednoduchý. Návrhy, které postoupily do celostátního kola, byly po všech stránkách detailně zpracované, realizovatelné a také dlouhodobě udržitelné. Studenti prokázali vynikající znalost dané problematiky a své návrhy konzultovali nejen s odborníky, ale také s předpokládanými uživateli navrhovaných projektů,“ vyzdvihl vysokou úroveň přihlášených projektů Braun.
 
Poznámky pro média:
Cílem této unikátní soutěže je zábavnou formou seznámit mladé lidi s problematikou fondů EU a kohezní politiky. Dvou až pětičlenné týmy studentů a pedagogů humanitních, technických či odborných středních škol si samy zvolily téma a navrhly, jak by se evropské finance daly využít k podpoře regionu, ve kterém žijí nebo studují. Autorům se v řadě případů podařilo přiblížit se kvalitou svých návrhů opravdovým projektovým žádostem. Všechny soutěžní projekty musely prokázat kritéria skutečných projektových žádostí o dotace. Soutěž „Navrhni projekt“ probíhala v termínu od 3. září 2013 do 20. ledna 2014.  Projekty se mohly týkat např. podnikání, dopravy, cestovního ruchu, životního prostředí či dalších skutečných oblastí podpory, a to v jednom či více regionech ČR.

Fotogalerie

Připojené soubory