Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Vláda schválila poslední soubor pravidel ...

Vláda schválila poslední soubor pravidel pro čerpání evropských peněz

09.07.2014: Na dnešním jednání schválila vláda poslední dva metodické pokyny zpracované Ministerstvem pro místní rozvoj pro potřeby koordinace a řízení evropských fondů v programovém období 2014-2020. Současně s nimi byly předloženy návrhy nových operačních programů a postupně se tak finišuje více jak dvouletá práce na přípravě k úspěšnému čerpání evropských prostředků v příštích deseti letech.
S cílem zjednodušit čerpání připravilo ministerstvo jednotné metodické prostředí, které sjednocuje pravidla napříč operačními programy. Změny se projeví v praxi žadatelů. „Všechny informace o fondech nově naleznou zájemci na jednom místě, podávání žádostí usnadní nový elektronický systém, kdy nebude třeba vyplňovat mnohé kolonky ručně, systém si je umí načíst automaticky. Došlo ke sjednocení terminologie napříč programy, žadatelé o podporu z více programů se tak nebudou setkávat s rozdílnými požadavky a postupy,“ řekl Daniel Braun, první náměstek ministryně pro místní rozvoj.
 
Současně s metodikami vláda projednala návrhy prvních operačních programů pro programové období 2014-2020. Jejich nastavením Česká republika jasně deklaruje podobu dalšího rozvoje s podporou evropských fondů. Celková částka prostředků v novém programovém období činí 21,6 mld. Euro.