Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Vypisujeme další termíny školení pro ...

Vypisujeme další termíny školení pro žadatele o evropské dotace

18.12.2014: Ministerstvo pro místní rozvoj pokračuje v sérii školení o monitorovacím systému pro žadatele o evropské dotace v programovém období 2014-2020. Nové termíny jsou vypsány od ledna 2015.
„Jsme si vědomi, že proškolení žadatelů je záležitostí řídících orgánů, přesto chceme pomoci, aby žadatelé byli včas připraveni, a začínáme školit potenciální žadatele sami. Od října intenzivně školíme pracovníky řídících orgánů a nyní jsme připravili další termíny i pro budoucí žadatele o evropské dotace.  Chceme tímto krokem podpořit přípravu kvalitních projektů dříve, nežli budou spuštěny první výzvy a s nimi školení jednotlivých řídících orgánů,“ řekla Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.
 
Na školení se účastníci seznámí s procesem podání elektronické žádosti prostřednictvím nové Aplikace MS2014+, resp. jeho částí s názvem ISKP (Informační systém koncového příjemce) a dalšími souvisejícími operacemi, jako je například užití elektronického podpisu, připojení příloh žádosti, nebo automatická elektronická komunikace. Školení je zcela zdarma. Informace o termínech v prvním čtvrtletí roku 2015 a pokyny k registraci naleznete zde.
 
Aplikace MS2014+ slouží pro jednodušší a efektivnější administraci evropských fondů.     Její součástí je i nástroj pro podávání žádostí o dotaci. Žadatelé, kteří předkládají své projekty do různých operačních programů, se tak nebudou muset učit orientovat v rozdílných aplikacích. Současně odpadá časově náročné manuální vpisování údajů, které si nový systém ověří v registrech státní správy a vyplní je automaticky, aniž by je žadatel musel předkládat. Celý proces podání žádosti a monitorování realizace projektu se tím elektronizuje a zjednodušuje.
Školení se uskuteční v prostorách ministerstva pro místní rozvoj v Praze. Další termíny pro školení v regionech budou upřesněna nejpozději na začátku ledna 2015.

Kategorie:

2014–2020