Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Žadatelé se mohou připravit na výzvy s ...

Žadatelé se mohou připravit na výzvy s dostatečným předstihem

15.04.2015: Ministerstvo pro místní rozvoj – Národní orgán pro koordinaci ve spolupráci s řídicími orgány aktualizují harmonogramy výzev evropských fondů na rok 2015 v novém období. Novinkou jsou tzv. Avíza pro žadatele o parametrech výzvy, která budou vyhlášena ještě před oficiálním schválením programů Evropskou komisí.
Řídicí orgány mají s novým programovým obdobím 2014–2020 možnost využít tzv. avízo pro žadatele o parametrech výzvy. V tomto avízu bude v předstihu zveřejněna většina podmínek výzvy, na jaké aktivity budou prostředky určeny a na co se musí žadatel ve svém projektu připravit v době, kdy ještě nebude schválen program Evropskou komisí. První avíza by měla být vyhlášena ještě v dubnu,“ uvedla k tématu náměstkyně Olga Letáčková.

Možnost vyhlásit avíza potvrdilo celkem pět řídicích orgánů: Operační program Životní prostředí, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání, Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Operační program Zaměstnanost a Operační program Technická pomoc.

Zbývající programy (tedy Integrovaný regionální operační program, OP Doprava, OP Rybářství, Program rozvoje venkova a OP Praha-pól růstu ČR) plánují vypsat výzvy po schválení programu Evropskou komisí.
Harmonogramy výzev na rok 2015 najdete na http://dotaceeu.cz/cs/Kalendar-akci?t=4#Tabs .


Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Štítky:

NOK

Kategorie:

NOK, 2014–2020