Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Zahájení čerpání evropských dotací opět ...

Zahájení čerpání evropských dotací opět blíže

03.04.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pozitivně hodnotí dnešní schůzku s premiérem a ministry čtyř resortů, jejichž operační programy jsou v nejvyšší fázi připravenosti.
„Chtěla bych poděkovat, že se tato schůzka na úrovni ministrů uskutečnila. Na jednání byl vidět soulad mezi námi, tedy Národním orgánem pro koordinaci a jednotlivými řídícími orgány, která představují jednotlivá ministerstva. Jsem velmi ráda, že jsme mohli společně informovat pana premiéra, že jsme postoupili jak ve vyjednávání s Evropskou komisí, tak především na národní úrovni,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Ministryni také potěšilo, že přítomné čtyři řídící orgány, tedy Ministerstvo průmyslu, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo školství a Ministerstvo životního prostředí jsou již připraveny podávat informace k výzvám pro žadatele. Je důležité, aby žadatelé o evropské dotace, tedy obce, kraje a podnikatelé, již na nic nečekali a začali své projekty chystat již nyní. Na webu www.dotaceeu.cz jsou veškeré potřebné informace.  

Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Odbor komunikace
tel.: + 420 224 861  508, 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Štítky:

NOK

Kategorie:

NOK, 2014–2020