Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Zástupci Litvy a Lotyšska vedli expertní ...

Zástupci Litvy a Lotyšska vedli expertní misi na téma řízení lidských zdrojů

03.11.2015: V rámci aktivity Peer 2 peer, kterou podporuje eurokomisařka pro regionální rozvoj Corina Creţu, se dnes uskutečnila další akce zaměřená na oblast řízení lidských zdrojů. Cílem této akce je poskytnout poznatky o systémech motivace a stabilizace zaměstnanců, kteří se podílejí na realizaci evropských fondů. Tato aktivita je založena na principu vzájemného sdílení zkušeností mezi členskými státy EU.
Experti z Litvy a Lotyšska se ve svých prezentacích věnovali také zajištění nástupnictví a udržení zkušených zaměstnanců v období ukončování a současné implementace dvou programových období. Projednána byla též možná opatření ke snížení rizika fluktuace a nejčastější problémy v oblasti rozvoje. Mezi hlavní řečníky patřili Dana Heiberga, Neringa Vilutyte a Dainus Kazlauskas..
 
Aktivita Peer 2 peer je u nás velmi vítaná a to zejména tato, která se orientuje na oblast lidských zdrojů. Máme možnost poznat, jak v ostatních členských státech EU řeší otázky spojené se vzděláváním zaměstnanců a jejich motivováním, což víme, že obecně patří mezi nejsložitější aspekty z pohledu úřadů zapojených do čerpání evropských fondů,“ vyjádřila se k akci Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce NOK.Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 


 

Štítky:

NOK