Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Vyhlídková a spojovací cyklostezka Němčičky

Vyhlídková a spojovací cyklostezka Němčičky

  • Němčičky

Vyhlídková a spojovací cyklostezka Němčičky

Vyhlídková a spojovací cyklostezka Němčičky je součástí dopravní infrastruktury pro nemotorovou dopravu v obci Němčičky. Umožˇˇnuje poznávat okolí bez použití motorového vozidla a zvyšuje bezpečnost pohybu chodců a cyklistů v okolí obce. Vytváří produkt cestovního ruchu, který v obci Němčičky vybuduje zázemí pro aktivní trávení volného času místních obyvatel a pro příjezdovou turistiku.
Cílem projektu je zahustit stávající síť cyklostezek a propojit je s významnými cyklotrasami, které se nacházejí v katastru obce. Záměrem projektu je dosáhnout snížení používání motorových vozidel pro kratší vzdálenosti, proto je navázána na místní okruh. Okolím obce prochází několik významných vinařských cyklostezek a pěších turistických tras. Důležitá regionální dálková trasa Moravská vinná je vybudováním vyhlídkové a spojovací cyklostezky Němčičky propojena s místní vinařskou cyklotrasou Krajem André. Propojení místních cyklotras s dálkovými je významné z hlediska zvýšení návštěvnosti okolí obce.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Vyhlídková a spojovací cyklostezka Němčičky

Region: Jihomoravský kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 11 ROP NUTS II Jihovýchod
Žadatel: OBEC NĚMČIČKY
Registrační číslo: CZ.1.11/1.4.00/02.00513
Zahájení projektu: 01.03.2009
Ukončení projektu: 30.04.2009

Výše dotace EU: 2 435 260 Kč
Veřejné zdroje ČR: 429 750 Kč
Celková dotace: 2 865 010 Kč
Celková částka: 2 865 010 Kč