Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Komplexní stavební úprava náměstí ...

Komplexní stavební úprava náměstí Svobody Valtice

  • Valtice

Komplexní stavební úprava náměstí Svobody Valtice

Projekt spočívá v komplexní úpravě náměstí Svobody ve městě Valtice. Jde o centrální plochu města. Na obvodu náměstí se nachází většina veřejných budov, náměstí je navíc častým výchozím místem k bezprostředně sousedícímu zámku Valtice. Město, stejně jako zámek, je součásti Lednicko-Valtického areálu zapsaného na Seznam světového dědictví UNESCO.
Cílem projektu je zkvalitnění vzhledu města, jeho kultivace a přiblížení historické podobě a současným podmínkám a potřebám obyvatel i návštěvníkům města. Projekt navazuje na již realizované projekty kultivace veřejné zeleně na území města.
Realizace projektu sestává z následujících aktivit: úprava a předláždění zpevněných povrchů náměstí vč. úpravy dopravního řešení, doplnění městského mobiliáře, doplnění venkovního veřejného osvětlení, úpravy veřejné zeleně a technické zajištění jejich zavlažování.

Náměstí Svobody ve Valticích je stejné jako město samotné: krásné, historické a živé. V minulém roce byla dokončena jeho kompletní oprava, nyní pohodlně zaparkujete ve středu města, projdete se po nových chodnících, náměstí můžete obdivovat z nových laviček pod korunami stromů a přitom být obklopeni uklidňující zelenou plochou trávníků. A že je obdivovat opravdu co: nemovité kulturní památky Státní zámek, farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, morový sloup, kašnu, sochu sv. Jana Nepomuckého a budovu radnice, to vše na dosah ruky. Tabulku s kódem naleznete ve vitríně na náměstí.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Komplexní stavební úprava náměstí Svobody Valtice

Region: Jihomoravský kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 11 ROP NUTS II Jihovýchod
Žadatel: MĚSTO VALTICE
Registrační číslo: CZ.1.11/3.3.00/02.00722
Zahájení projektu: 02.06.2009
Ukončení projektu: 30.06.2010

Výše dotace EU: 22 957 945 Kč
Veřejné zdroje ČR: 4 051 403 Kč
Celková dotace: 27 009 348 Kč
Celková částka: 27 009 348 Kč

Odkazy