Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Architektonické řešení obnovy parku ...

Architektonické řešení obnovy parku Tyršovy sady - Uherský Brod

  • Uherský Brod

Architektonické řešení obnovy parku Tyršovy sady - Uherský Brod

Stávající park Tyršovy sady je významným přírodním prvkem v blízkosti centra města. První zmínky o parku pochází z 18. stol. Park byl spíše ponechán svévolnému vývoji, je však již zastaralý a nevyhovující z hlediska dnešních požadavků trávení volného času. Mobiliář je starý a nesplňuje funkci krátkodobé relaxace návštěvníků. Ve velmi špatném stavu jsou chodníky a to z důvodu rozrostení kořenového systému stromů lemujících asfaltové chodníky.
Projekt je určen pro návštěvníky parku ke krátkodobé rekreaci a pro ty, kteří používají park k průchodu z obytných zón západní části města do centra města, na vlakové a autobusové nádraží, docházku do zaměstnání.
Park zůstane i po vegetačních úpravách cennou lokalitou flóry a fauny v blízkosti centra města. Rekonstrukce chodníků bude spočívat ve výškovém vyrovnání, tak aby nebyly poškozeny kořenové systémy stromů, a následném položení nových povrchů. Vytvořené odpočívky budou doplněny o mobiliář.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Architektonické řešení obnovy parku Tyršovy sady - Uherský Brod

Region: Zlínský kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 12 ROP NUTS II Střední Morava
Žadatel: MĚSTO UHERSKÝ BROD
Registrační číslo: CZ.1.12/2.2.00/02.00150
Zahájení projektu: 16.02.2009
Ukončení projektu: 30.09.2009

Výše dotace EU: 8 152 415 Kč
Veřejné zdroje ČR: 1 996 240 Kč
Celková dotace: 10 148 655 Kč
Celková částka: 10 148 655 Kč

Odkazy