Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Zajištění dostupnosti atraktivit CR v ...

Zajištění dostupnosti atraktivit CR v obci Kuks

  • Kuks

Zajištění dostupnosti atraktivit CR v obci Kuks

Projekt řeší rekonstrukci centra obce Kuks, kde má být vybudována adekvátní infrastruktura pro naučnou stezku (vycházkový okruh) vedoucí k turistickým atraktivitám zařazeným jako Národní kulturní památka. Účelem projektu je tedy vybudování vycházkového okruhu, napojení na vycházkový okruh od záchytného parkoviště a na dále napojení na most přes řeku Labe vedoucí k Hospitalu Kuks. Realizací projektu bude dále dobudována infrastruktura cyklostezky, přičemž dojde k napojení na část již vybudované cyklostezky, která je dále propojena s cyklostezkou Modrý pás Labe. Výstupy projektu jsou určeny českým i zahraničním turistům, kteří přijíždějí do oblasti Kukska. Stávající dopravní infrastruktura v obci je pro potřeby rozvoje CR v současnosti nedostatečná.
Cílem projektu je zkvalitnění dostupnosti turistických atraktivit CR s cílem zvýšit atraktivitu oblasti pro návštěvníky v zóně Národní kulturní památky. Realizací projektu bude také zajištěna lepší dostupnost Hospitalu Kuks pro návštěvníky.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Zajištění dostupnosti atraktivit CR v obci Kuks

Region: Královéhradecký kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 13 ROP NUTS II Severovýchod
Žadatel: Obec Kuks
Registrační číslo: CZ.1.13/3.1.00/24.01130
Zahájení projektu: 03.04.2012
Ukončení projektu: 30.04.2013

Výše dotace EU: 17 705 921 Kč
Veřejné zdroje ČR: 3 124 574 Kč
Celková dotace: 20 830 495 Kč
Celková částka: 20 830 495 Kč

Galerie