Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Cyklostezka Dobřichovice - Lety - Řevnice

Cyklostezka Dobřichovice - Lety - Řevnice

  • Černošice
  • , Dobřichovice
  • , Lety
  • , Řevnice

Cyklostezka Dobřichovice - Lety - Řevnice

V současné době je v oblasti dolní Berounky (Radotín - Černošice - Dobřichovice - Lety a Řevnice) je pravidelná cyklistická doprava mezi obcemi silně omezena tím, že je vedena po komunikacích II. a III. třídy. Navíc tyto komunikace jsou jedinou dopravní tepnou v údolí ve směru mezi Prahou a Berounem. Celý úsek podél řeky je rovinatý, bez velkého převýšení a v současné husté zástavbě přímo vybízí k cyklistické dopravě.


V rámci projektu bude vybudováním cyklostezky dosaženo výrazného rozšíření místní cyklistické dopravy v regionu Dolní Berounky na úkor místní automobilové dopravy a zvýšení bezpečnosti cyklistické dopravy. Zároveň je cyklostezka budována tak, aby sloužila vozíčkářům k bezpečné místní dopravě. Doposud musí jezdit stejně jako cyklisté po rušných komunikacích.


Aby bylo dosaženo celkového řešení problému v nejzatíženější části, bude projekt realizovat Svazek obcí Region Dolní Berounka.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Cyklostezka Dobřichovice - Lety - Řevnice

Region: Středočeský kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 15 ROP NUTS II Střední Čechy
Žadatel: SVAZEK OBCÍ - REGION DOLNÍ BEROUNKA
Registrační číslo: CZ.1.15/1.2.00/03.00117
Zahájení projektu: 1. 7. 2008
Ukončení projektu: 31. 7. 2009

Výše dotace EU: 11 091 837 Kč
Veřejné zdroje ČR: 5 744 363 Kč
Celková dotace: 16 836 200 Kč
Celková částka: 16 836 200 Kč

Odkazy