Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Revitalizace Vítkova náměstí Sedlec ...

Revitalizace Vítkova náměstí Sedlec - Prčice I. etapa

  • Sedlec‒Prčice

Revitalizace Vítkova náměstí Sedlec - Prčice I. etapa

Projekt Revitalizace Vítkova náměstí v Sedlci - Prčici 1. etapa řeší částečnou revitalizaci ploch Vítkova náměstí v Prčici (východní část), které jsou součástí městské památkové zóny města Sedlec - Prčice.
Aktivity projektu se neomezují jen na prosté předláždění ploch náměstí, ale na základě stavebně historické analýzy a architektonické studie se snaží odstranit nedostatky a chybné architektonické zásahy, které byly provedeny v památkově chráněném území velice necitlivě. Projekt řeší nejenom nové funkční uspořádání ploch náměstí a úpravu dopravního režimu, ale také nezbytné zásahy a úpravy stávajících inženýrských sítí včetně vybavení náměstí městským mobiliářem a úpravu zeleně. Centrální prostor náměstí města je místem pro střetávání místních obyvatel, místem pro pořádání společensko-kulturních akcí a je vizitkou města pro turisty navštěvující danou lokalitu. Vítkovo náměstí je cílovou stanicí tradičního pochodu Praha - Prčice, kterého se pravidelně účastní až 18tis návštěvníků.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Revitalizace Vítkova náměstí Sedlec - Prčice I. etapa

Region: Středočeský kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 15 ROP NUTS II Střední Čechy
Žadatel: Město Sedlec-Prčice
Registrační číslo: CZ.1.15/3.3.00/36.00718
Zahájení projektu: 01.04.2010
Ukončení projektu: 01.05.2011

Výše dotace EU: 16 326 357 Kč
Veřejné zdroje ČR: 7 887 742 Kč
Celková dotace: 24 214 099 Kč
Celková částka: 24 214 099 Kč